Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Няма описание.
Автор: papata1962 Категория: Политика
Прочетен: 327041 Постинги: 132 Коментари: 311
Постинги в блога от 01.10.2008 г.
Според обвиненијата упатени на адреса на „г-нoт Црвенковски“, тој и Киро Глигоров се коавторите како на „рефернцата со која сме примени во ОН“ (FYROM), така и на т.н. двојна формула за решение на т.н. грчко-македонски спор (Грција да ја нарекува РМ како сака, а другите да нѐ нарекуваат Репубика Македонија).

image

Има ли врска „двојната формула“ со Johnnie Walker,
или сето тоа е шпекулација?

В-кот „Вечер“ пишува дека дотичниот ќе се „прослави“ и како коавтор во задоволувањето на грчкото барање за промена на „уставното име“ на РМ и самооткажување од македонскиот национален идентитет. Но, тоа „мудрување“ во „Вечер“ најверојатно е уште едно сервирање на добропознатиот рецепт од пропагандната кујната: „шпекулацијата со шпекулација се избива“, па кој ќе лапа нека лапа.


Категория: Политика
Прочетен: 1791 Коментари: 4 Гласове: 0
Последна промяна: 03.10.2008 20:21
Търсене

За този блог
Автор: papata1962
Категория: Политика
Прочетен: 327041
Постинги: 132
Коментари: 311
Гласове: 131
Архив
Календар
«  Октомври, 2008  >>
ПВСЧПСН
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031