Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
01.07.2008 19:43 - Бранко од Бучко направи магаре
Автор: papata1962 Категория: Политика   
Прочетен: 684 Коментари: 0 Гласове:
0

Последна промяна: 01.07.2008 19:45


Почитуваниот г-н Владо Бучковски навистина „како коњ“ одработи во кампањата на лицето Б.Ц., вложи многу труд, даде сй од се себе, а за возврат јавно ништо не побара.

image

Во контекст на сомнежот дека дел од парите во спорната „набавка не резервни тенковски делови“ биле наменети за изборната камања на „папата“, без да се почитува правилото дека никој не е виновен додека не биде осуден, се тврди дека: „Бранко од Бучко направи магаре“. Тоа не е точно. Самиот што ќе си направиш никој не може да ти направи.

image


Тагове:   Направи,   магаре,   ОД,


Гласувай:
0
0Следващ постинг
Предишен постинг

Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: papata1962
Категория: Политика
Прочетен: 316940
Постинги: 132
Коментари: 311
Гласове: 131
Архив
Календар
«  Ноември, 2017  
ПВСЧПСН
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930