Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
01.07.2008 17:17 - Ќе имали „двобој“ Шекеринска - Црвенковски?
Автор: papata1962 Категория: Политика   
Прочетен: 7168 Коментари: 20 Гласове:
0

Последна промяна: 01.07.2008 17:22


Се сеќавате ли на јавниот обвинител Александар Прчевчки? - Човекот кој во контекст на партизацијата на судството самиот се нарече „последната будала“.

image

Да си припомнеме и на обидот на г-нот Љубчо Георгиевски со византиска итрина да инсталира марионетски лидер на ВМРО-ДПМНЕ. След поразот од „боксерот Груевски“ (т.е. членството на ВМРО-ДПМНЕ), дотогашната „икона на ВМРО-ДПМНЕ“ се „закани“ со неговото практикување џудо во политиката. До каде стаса џудо-политичарот на сите ни е познато.

image

Од неодамна „се шушка “ дека и актуелната лидерка на СДСМ сакала да се еманципира од нејзиниот партиски папа. Ама, како што кажува г-нот Есад Рахиќ, мнозинството од делегатите на последниот конгрес на СДСМ биле лојални на „Василиј од Слатино“. Од друга страна, според последнита анкета г-нот Црвенковски има рејтинг од 5,7%, а г-ѓа Шекеринска од 1,5%. Веројато г-ѓа Шекеринска сака да биде лидерка на монолитна партија, ама мораше да се согласи обидот на г-нот Бучковски да се еманципира од „папата“ на „свети сдсм“ да заврши со признавање на фракцијата „бучковисти“ во СДСМ.

image

За нискиот рејтинг на СДСМ, кој среде лето се буди од ланскиот зимски сон, има повеќе причини, меѓу кои е и мнението дека г-ѓа Шекеринска како лидерка на СДСМ е марионетка на „лицето Б.Ц.“.

image


Секако г-ѓа Шекеринска не сака да биде ничија политичка марионетка. Историјата не познава вазал кој не се обидел да се ослободи од својот господар во моментот кога ќе процени дека во тоа може да успее.

image

Дали околу 2009 г. ќе има „двобој“ Шекеринска - Црвенковски, сеуште е рано да прогнозираме.

Р.Ѕ.

После предвремените парламентарни избори одржани на 01.06.2008 г. во контекст на горното нема што да прогнозираме.Гласувай:
0
0Следващ постинг
Предишен постинг

1. анонимен - Man Made Diamond Engagement Rings
05.09.2011 11:28
BawadJMuyklkiu <a href=http://quincywagner13.insanejournal.com/344.html>makeityourring diamond engagement rings</a> acesfppopcadvoo
цитирай
2. анонимен - Canary Diamond Engagement Ring
27.09.2011 01:31
estaMtwwkstt <a href=http://va.mu/E6Cs>makeityourring diamond engagement rings</a> istyvriioh
цитирай
3. анонимен - payday loans online 647 18921
18.10.2012 16:09
<a href=http://usapaydayloansonlinetoday.com/#5991>payday loans online</a> - <a href=http://usapaydayloansonlinetoday.com/#5173>payday loans online</a> , http://usapaydayloansonlinetoday.com/#13857 payday loans online
цитирай
4. анонимен - buy generic viagra 827 8986
18.10.2012 21:36
<a href=http://buyviagraonlinemall.com/#6897>buy viagra</a> - <a href=http://buyviagraonlinemall.com/#18430>generic viagra</a> , http://buyviagraonlinemall.com/#2290 buy viagra
цитирай
5. анонимен - buy viagra online 511 15126
19.10.2012 06:32
<a href=http://buyviagraonlinemall.com/#17384>generic viagra</a> - <a href=http://buyviagraonlinemall.com/#6948>buy viagra online</a> , http://buyviagraonlinemall.com/#1707 buy generic viagra
цитирай
6. анонимен - cheap generic levitra
20.10.2012 04:33
If you want to buy levitra use keywords http://onlinelevitrabuy.com/#3146 - purchase levitra, <a href=http://onlinelevitrabuy.com/#1492>levitra online without prescription</a> or this link http://onlinelevitrabuy.com/#8605 online
цитирай
7. анонимен - buy kamagra 100mg 14348
20.10.2012 04:40
<a href=http://orderkamagranow.com/#gilgc>buy kamagra</a> - <a href=http://orderkamagranow.com/#docuk >kamagra online</a> , http://orderkamagranow.com/#rtjpj buy kamagra 100mg
цитирай
8. анонимен - cheap cialis 3499
20.10.2012 06:15
<a href=http://ordercheapcialishere.com/#vwlst>cialis online</a> - <a href=http://ordercheapcialishere.com/#qkcvu >buy cheap cialis</a> , http://ordercheapcialishere.com/#ssnve cheap cialis online
цитирай
9. анонимен - cheap levitra online 20432
21.10.2012 12:19
<a href=http://orderlevitrahere.com/#fiolj>generic levitra</a> - <a href=http://orderlevitrahere.com/#cndpc >levitra 10 mg</a> , http://orderlevitrahere.com/#tazci levitra without prescription
цитирай
10. анонимен - generic viagra 12785
21.10.2012 20:11
<a href=http://ordercheapviagrahere.com/#ryskx>cheap generic viagra</a> - <a href=http://ordercheapviagrahere.com/#jwzup >cheap viagra</a> , http://ordercheapviagrahere.com/#vauyq generic viagra
цитирай
11. анонимен - levitra online 5275
22.10.2012 02:32
<a href=http://orderlevitrahere.com/#pkxis>buy generic levitra</a> - <a href=http://orderlevitrahere.com/#nuuzs >buy generic levitra</a> , http://orderlevitrahere.com/#rjqso cheap levitra online
цитирай
12. анонимен - generic cialis 1076
24.10.2012 04:32
<a href=http://cialisstorehere.com/#bwzbk>buy cialis</a> - <a href=http://cialisstorehere.com/#kahun >generic cialis</a> , http://cialisstorehere.com/#wtamy cheap cialis
цитирай
13. анонимен - cheap kamagra 11253
24.10.2012 06:11
<a href=http://kamagrastorehere.com/#uxdiw>buy kamagra</a> - <a href=http://kamagrastorehere.com/#tyhuq >generic kamagra</a> , http://kamagrastorehere.com/#pznjn buy kamagra
цитирай
14. анонимен - generic cialis 370 7237
24.10.2012 07:12
<a href=http://buycialisonlinesafe.com/#18308>buy cialis</a> - <a href=http://buycialisonlinesafe.com/#5464>cialis online</a> , http://buycialisonlinesafe.com/#13999 buy cialis
цитирай
15. анонимен - payday loans 761 9299
24.10.2012 07:27
<a href=http://paydayloansveryquickly.com/#9953>payday loans</a> - <a href=http://paydayloansveryquickly.com/#12325>payday loans</a> , http://paydayloansveryquickly.com/#8054 payday loans
цитирай
16. анонимен - buy viagra online 6937
25.10.2012 05:19
<a href=http://viagrastorehere.com/#xutbr>viagra online</a> - <a href=http://viagrastorehere.com/#ugywe >generic viagra</a> , http://viagrastorehere.com/#fhgbk viagra online
цитирай
17. анонимен - generic levitra 8731
25.10.2012 13:25
<a href=http://levitrastorehere.com/#mfkpp>buy levitra</a> - <a href=http://levitrastorehere.com/#zazxk >generic levitra</a> , http://levitrastorehere.com/#cjdfa buy levitra online
цитирай
18. анонимен - buy cialis 517 1086
29.10.2012 21:08
<a href=http://buycialisonlinepharma.com/#10531>buy generic cialis</a> - <a href=http://buycialisonlinepharma.com/#20303>buy cialis</a> , http://buycialisonlinepharma.com/#17012 buy generic cialis
цитирай
19. анонимен - payday loans online 560 5511
29.10.2012 23:52
<a href=http://paydayloansonlinenofaxusa.com/#2696>payday loans online</a> - <a href=http://paydayloansonlinenofaxusa.com/#12160>payday loans</a> , http://paydayloansonlinenofaxusa.com/#15557 payday loans
цитирай
20. анонимен - order propecia 8925
06.11.2012 00:08
<a href=http://ordergenericpropeciahere.com/#kweqv>propecia 5 mg</a> - <a href=http://ordergenericpropeciahere.com/#sykfi >cheap propecia</a> , http://ordergenericpropeciahere.com/#xdyuj order propecia
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: papata1962
Категория: Политика
Прочетен: 320835
Постинги: 132
Коментари: 311
Гласове: 131
Архив
Календар
«  Януари, 2018  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031