Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
02.07.2008 16:36 - 17 години Независна Македонија
Автор: papata1962 Категория: Политика   
Прочетен: 581 Коментари: 0 Гласове:
02150 години од пропаста на античка Македонија
17 години Независна Македонија
15 години FYROМ
64 години Прво заседание на АСНОМ
64 години НОВА МАКЕДОНИЈА - Орган на Народно-ослободителниот фронт на Македонија (цена: „5 Лева“)
7.000 (СЕДУМ ИЛЈАДИ) ГОДИНИ МАКЕДОНСКА ПИСМЕНОСТ
3.000 (ТРИ ИЛЈАДИ) ГОДИНИ МАКЕДОНСКА ЗЕМЈА
2.500 (ДВЕИПОЛ ИЛЈАДИ) ГОДИНИ МАКЕДОНСКО ИМЕВо документите од Првото заседание на АСНОМ никаде не стои дека тоа е свикано, или инспирирано, од: 7.000 години македонска писменост, од 3.000 години македонска земја, или од 2.500 години македонско име.Дури и Органот на Народно-солободиелниот фронт се вика „Нова Македонија“!
Тагове:   Македони,   Независна,


Гласувай:
0
0Следващ постинг
Предишен постинг

Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: papata1962
Категория: Политика
Прочетен: 310486
Постинги: 132
Коментари: 311
Гласове: 131
Архив
Календар
«  Юли, 2017  
ПВСЧПСН
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31