Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
02.07.2008 18:18 - Античка Република Македонија
Автор: papata1962 Категория: Политика   
Прочетен: 858 Коментари: 0 Гласове:
0Зошто да не се викаме Античка Република Македонија, прашува sting EYE


image

Одговорот го имаме во речиси секој лексикон на стански зборови, или во секој толковен речник; освен ако sting EYE не е Грк, или гркоман.

image

Мала енциклопедија ПРОСВЕТА, Бeоград 1959 г.

image

Милан Вујаклија, Лексикон страних речи и израза.

Београд 1980 г.

image

БЪЛГАРСКИ ТЪЛКОВЕН РЕЧНИК (София 1994 г.)

Според Weekipedia: http://mk.wikipedia.org/wiki/Антика antiquity ...


Тагове:   Македони,


Гласувай:
0
0Следващ постинг
Предишен постинг

Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: papata1962
Категория: Политика
Прочетен: 327031
Постинги: 132
Коментари: 311
Гласове: 131
Архив
Календар
«  Май, 2018  
ПВСЧПСН
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031