Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
02.07.2008 18:30 - Грчки смоквички
Автор: papata1962 Категория: Политика   
Прочетен: 1009 Коментари: 0 Гласове:
0

Последна промяна: 02.07.2008 18:34


Грчки смоквички (така се викаше еден еротско-порнографски серијал од 70-те години на минатиот век).

image

image

image


Ова се извадоци од интервјуто на г-нот Љубчо Георгиевски

за „Фокус“ (Скопје, 14.03.2008 г.)

Но, дали Латас повикува на војна со Грција, или се раководи од хипи девизата: „Make Love, Not War!“, можеме да заклучиме од неговиот човекољубив повик дека: Проблемот со името ќе го решиме кога соодветен маж ќе помине соодветна ноќ со Дора Бакојани, и ќе ја видиме сабајлето насмеана.“

Незнам, можеби овој рецепт на Латас е тајната на успехот во кој Николас Саркози толку безобразно ни соопшти дека т.н.грчко-македонсиот спор не е билатерален, туку меѓународен проблем.

image

image

image

image

image

image
Гласувай:
0
0Следващ постинг
Предишен постинг

Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: papata1962
Категория: Политика
Прочетен: 328602
Постинги: 132
Коментари: 311
Гласове: 131
Архив
Календар
«  Юни, 2018  
ПВСЧПСН
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930