Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
02.07.2008 18:43 - Легализација на соживотот
Автор: papata1962 Категория: Политика   
Прочетен: 766 Коментари: 0 Гласове:
0Во мандатот добиен след „легендарниот 15-ти септември“ СДСМ со своите три премиери и еден непризнат од сите државник ја пропуштија шансата во практика правилно и комплетно да го имплементираат т.н. Рамковен договор (кој одамна е составен дел од Уставот на РМ). Веројатно во СДСМ намерно оставија на ВМРО-ДПМНЕ „нешто“ за имплементација од „рамковниот“ со цел „да му се осветат“ на Груевски за противњето на границите во разгринучувањето на општините во новата територијална реорганизација (за „референдумот“), кое нешто влијаеше силно за пaд на рејтингот на СДСМ. Потоа „да му се осветат“ на Груевски за укажувањето на ВМРО-ДПМНЕ дека СДСМ и ДУИ постигнаа согласност за употребата на албанското знаме во единиците на локалната самоуправа спротивно на Уставот на РМ, кое нешто исто така влијаеше негативно за рејтингот на СДСМ.

image

Изгледа дека Груевски тактизира со целосната имплементација на „рамковниот“ со цел да ги придобие ДУИ и ДПА за следните претсетаделски избори. Незнам! Ќе видеме догодина, само да сме живи и здрави.Гласувай:
0
0Следващ постинг
Предишен постинг

Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: papata1962
Категория: Политика
Прочетен: 317152
Постинги: 132
Коментари: 311
Гласове: 131
Архив
Календар
«  Ноември, 2017  
ПВСЧПСН
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930