Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
02.07.2008 18:24 - Македонска салата - Made in France
Автор: papata1962 Категория: Политика   
Прочетен: 884 Коментари: 0 Гласове:
0Николас Саркози сосема саркастично ни порача: Ако Грција не ви го признава вашето уставно име за меѓународна употреба во ОН, во НАТО и ЕУ, Франција во Советот за безбедност при ОН ќе стави вето, па макар само Грција и Франција да не ве признавале како Република Македонија. Или, со други зборови кажано, Македонци од „FYROM“ имате ли алтернатива за вашиот опстанок како народ и држава, ако не најдете чааре да го спречите грчкото вето за вашето зачленуање во НАТО и ЕУ?

image

Саркастично понижувачкиот одгвор сепак е добронамерна порака која не упатува на објективното барaње на аргументиран одговор на прашањето: КОЈА Е АЛТЕРНАТИВАТА НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА, АКО СЕГА НЕ СЕ НАЈДЕ ЧААРЕ ГРЦИЈА ДА СЕ ОТКАЖЕ ОД НАМЕРАТА ДА СТАВИ ВЕТО НА ЗАЧЛЕНУВАЊЕТО НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА ВО НАТО И ЕУ?


Тагове:   made,   Македонска,


Гласувай:
0
0Следващ постинг
Предишен постинг

Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: papata1962
Категория: Политика
Прочетен: 328602
Постинги: 132
Коментари: 311
Гласове: 131
Архив
Календар
«  Юни, 2018  
ПВСЧПСН
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930