Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
02.07.2008 18:46 - Партија на одмазниците!
Автор: papata1962 Категория: Политика   
Прочетен: 708 Коментари: 0 Гласове:
0

Последна промяна: 02.07.2008 18:46


Латас се заканува со формирање на нова партија?!

image

image

P.S.
Една германска мудрост поучува: „Подобро е да имаш умен непријател, отколку и глуп пријател.“
Бранко и Рада не ги растурија првите предвремени парламентарни избори, секако не оти се изплашија од заканата на Латас дека „разочараните“ како него ќе ги бојкотирале наредните председателски избори, та Бранко нема да биде избран по втор пат за Претседател на РМ. Се надевам и Латас веќе сфатил колку зелена скинал кога ја смислил наведената закана, оти Бранко веќе сфатил дека неговиот реизбор е многу, многу неверојатна работа.


Тагове:   парти,   одмазниците,


Гласувай:
0
0Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: papata1962
Категория: Политика
Прочетен: 317152
Постинги: 132
Коментари: 311
Гласове: 131
Архив
Календар
«  Ноември, 2017  
ПВСЧПСН
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930