Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
02.07.2008 13:48 - Сеуште биле залепени!
Автор: papata1962 Категория: Политика   
Прочетен: 1383 Коментари: 0 Гласове:
013.01.2008 г.

Шекеринска се фали: „Ќе се одлепиме од Црвенковски“.
Зарем досега не тврдеа дека одамна одлепиле од Црвенковски?


image

Откао забразди во политикта нејзината волја за власт е смислата на нејзиниот живот, та затоа е разбирливо што досега се обидуваше да ја мами јавноста дека одамна е одлепена од Црвенковски.

image

Несомнонено е дека еден ден Шекеринска ќе се одлепи од Црвенковски. Не затоа што таа си го поставува прашањето дали „Бракно е битанга“, туку затоа што таа веќе оценила дека „тезата“ на Кондарко оти „Секој си има свое бачило“, Груевски веќе ја потврдил како аксиома. Се надева на изборен успех на евентуланите предвремени парламентарни избори, а доколку го постигне тоа, таа навистина ќе се одлепи од својот политички промотор и тутор. Но, на една голема партија за да излезе на избори и требаат милјони. Дали Шекеринска веќе е способна сама, без Црвенковски, да ја обезбеди финансиската подршка од транзиционите инстант капиталисти кои станаа тоа што се благодарение на Бранко Цревнековски? – Неверувам!
Верувам дека Шекеринска не блефира кога вели дека сака предвремени избори, не се сомневам дека навистена гори од желба да се одлепи од Црвенковски, ама не верувам дека тоа ќе и успее!

Кликни тука: видео клип на ова тема на You Tube

http://www.youtube.com/watch?v=1fTxoY1PVh8

Р.Ѕ.

Ми требаше цела седмица да нјадам една стара песна за да биде клипчето такво какво што беше замислено. ЗАТОА ПОДОБРО КЛИКНИ ТУКА ЗА КЛИПЧЕТО:

БРАНКО И РАДА - БИТАНГА И ПРИНЦЕЗА

P.S.

Пет месеци покасно, лицето Б.Ц. најави дека тој ќе се одлепи од г-ѓа Шекеринска.Гласувай:
0
0Следващ постинг
Предишен постинг

Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: papata1962
Категория: Политика
Прочетен: 360150
Постинги: 132
Коментари: 311
Гласове: 131
Архив
Календар
«  Април, 2020  
ПВСЧПСН
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930