Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
02.07.2008 12:25 - Трифун пак се заканува со оставка
Автор: papata1962 Категория: Политика   
Прочетен: 1395 Коментари: 0 Гласове:
0image

Aко Владата на РМ не играла според гајдата на скопскиот градоначалник Трифун Костовски, тој ќе си дал оставка. Ако навистина мисли да си поденсе оставка, нека му е со сраќа дезертерството од одговорноста која му ја доверија мнозинството од скопските гласачи.

image

Жално е само тоа што од фотелјата на градоначалникот на град Скопје до дома нема да си замине со еден од трамваите кои ги ветуваше.


Тагове:   оставка,


Гласувай:
0
0Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: papata1962
Категория: Политика
Прочетен: 327031
Постинги: 132
Коментари: 311
Гласове: 131
Архив
Календар
«  Май, 2018  
ПВСЧПСН
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031