Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
02.07.2008 16:46 - За најновта духовна чикија на „Ратковци“
Автор: papata1962 Категория: Политика   
Прочетен: 1109 Коментари: 1 Гласове:
0Денеска, кога е се позивесно грчкото вето на зачленувањето на РМ во НАТО, Драги Каров и други антинатовци на божем приватна забава поставија биста на Т.Александров само со една цел: да покажат дека Република Македонија не заслужува членство во НАТО и ЕУ. Демек Република Македонија не ги почитува правата на „бугарското малцинство“, демек „македонската власта“ го тероризира „бугарското малцинство во РМ“, со што се создава „штоф“ за шпекулацијата дека Република Македонија создава ненадминлииви проблеми со своите соседи! (Еден од условите за прием во НАТО и ЕУ е земјата кандидатка да нема нерешени проблеми со своите соседни земји и членки на НАТО). Претпоставувам дека ова провокација е „прочитана“ од европретставникот Ерван Фуере и амбасадорт на РБ во РМ неговата екселенција Михо Михов, та затоа не се одзаваа на поканата на организаторите на ова антинатовска пројава во Велес.

image

Ова антимакедонска и антинатовска провокација (духовна чикија на будали антинатовци) несомнено е добро смислена само во однос на тоа што се однесува до приватната сопственост. Се обидуваат да манипулираат со принципот во НАТО и ЕУ според кој приватна сопственост е светост. Оној кој ќе ја руши бистата, со неговото формално-логично оправдување дека Т.Александров бил предавник на македонскиот народ, по истата логика може да ги сруши и фигурите на лавовите (со образложение дека се бугарски) поставени на оградата од семјениот двор на Драги Каров (инаку, познат и како палач на југословенското знаме во Велес во 1991 г., кое нешто најверојатно беше инспирирано за потребите на тајните операции на Слободан Милошевиќ во Република Македонија). Но, планот на оваа антинатовска банда со неосновани обвинувања да и наштетат на угледот на РМ е толку глупав, што го игнорира фактот дека пак некави си повеќе удбашки, отколку чесни „македонски Бугари“ си имаат легално регистрирано здружение во Република Македонија! Дали тоа здружение досега се поплакало дека Република Македонија не им ги почитува нивните национални чувства, дека не им се почитуваат Човековите права и слободи.

Ова удбашко-кагебеевска антинатовска провокација се разголува со тврдењето на Драги Каров и на Виктор Конзунаров дека во Република Македонија живее минорно бугарско национално малцинство (факт: со ова тврдење е согласна и „нашата удба“), а тоа тврдење не и оди во прилог на бугарска историографија, на официјалниот став на ВМРО-БНД (чиј лидер Каракачанов) и на бугарската официјална политика, кои тврдат дека во Р.Македонија мнозинското население е бугарско. Тогош зошто Какаракчанов присуствувал на ова денешна антинатовска клевета на Р.М. во Велес, на кое се признава само постоење на минорно бугарско национално малцинство во РМ? Одговорот е многу едноставен: Каракачанов како соработник на тајната бугарска служба е регрутиран во времето додека Бугарија беше верен и лојален поддржувач на политиката на официјална Москва, а самиот побугарен влав Каркачанов не „еволуирал“ во новоевропеец. (Презимето Каракачанов произлегува од Каракачани - гркоманските овчари Власи – неговото презмие говори дека е од побугарен влаашки произход - исто како Рајко Жизифов, чиј татко е побугарен Влах од Велес.) Со ова постапка Красимир Каракачанов потврдува дека е антибугарин - мерено според официјалниот став на неговта партија дека мнозинското население во РМ е Бугарско, потоа дека е антинатовец, кој работи пред се во руско-српски, а потоа и во великоалбански интерес. Можеби Каракачанов работи за попречување на евроатлантската интеграција на Р.М. верувајки дека со непримањето на РМ во НАТО и ЕУ ќе се радикализираат односите меѓу двете најбројни етнички заедници во РМ кое нешто ќе доведе до „чехословачкото сценарио“, т.е. дека след распадот на РМ, делот со неалбанско мнозинство на Р.Македонија ќе биде присоединет со Бугарија. (Гладна кокошка просо сонува! Што ако НАТО и ЕУ ја подржат опцијата за конфедерирање на РМ со Велика Албанија како членка на НАТО?) Во контескт на последното, да си припомниме дека бугарските социјалсити (читај претежно русофили - подобни на идиотот Божидар Димитров) во 1991 г. во бугарскиот парламент не гласаа за признавањето на меѓунардно-правниот субјективитет на Република Македонија, а првиот претседател на ВМРО-СМД Димитар Гоцев (родум од с.Панчарево - Пехчевско) беше тргнат од тој пост затоа што не беше прифатлив за официјална Москва.

Интересно е што сите национални македонски телевизии и дават максимален публицитет на оваа антинатовски клевета упатена на адресата на РМ. (Зошто македонските медумии не се толку „професионални“ - неутрални, кога известуваа за чествувањето на Мара Бунева?) Што е целта? Дали сметат дека на тој начин вршат присок врз Грција за нејзиното непопусливо барање да си го смениме државното име, или покажуваат пред НАТО и ЕУ колку демократска земја сме. Ако сметаат дека на тој начин ја убедуваат Грција колку е опaсно за неа негирањето на нашето уставно име, пак направиле утка! Бугарија и Грција ги запечатиле своите односи по однос на правата на бугарското малцинство во Грција со неколку меѓународни договори (та тоа е една од причините поради кои Георги Димитров ја подржува резолуцијата на Коминтерната од фебруари 1934 г. за решавање на македонското прашање.)

Се на се, денес во настанот и за настанот во Велес имавме многу врева за ништо! Обидот од мравката да се направи камила во случајот пропадна. Мнозинството од македонските граѓани не се толку глупи да се палат, да кукат и страдат со антигрчка, антбугарска и антинатовска хистерија, за да ги заборават своите маки со своите секојдневни егзистеницонални проблеми. Боже мој, НАТО и ЕУ, таквите како Жељу Желев и „цар“ Симеон, пазете ја Република Македонија од антинатовските глупаци кои ја смислија ова антимакедонска провокација!

Тагове:   новта,


Гласувай:
0
0Следващ постинг
Предишен постинг

1. анонимен - знакомства омск с номерами телефонов
01.12.2011 08:18
<a href=http://www.burluk.addmyads.com/znakomstva-s-podrostkami-inostrantsami.html>Знакомства с подростками иностранцами</a>
<a href=http://www.vqzh.aptekaon.in/znakomstva-bashkortostan-bez-registracii.html>Знакомства башкортостан без регистрации</a>
<a href=http://www.rqcq.aptekaon.in/seks-znakomstva-adler.html>Секс знакомства адлер</a>
<a href=http://www.joireebeind.webtesto.info/seks-znakomstva-v-kanevskoy.html>Секс знакомства в каневской</a>
<a href=http://www.ileh.aptekaon.in/ctg-4-2.html>Ивацевичи секс знакомства</a>
<a href=http://www.pmq.aptekaon.in/seks-znakomstva-v-ivanovo-besplatno.html>Секс знакомства в иваново бесплатно</a>
<a href=http://www.gerca.amania.web.id/bdsm-porno-znakomstva.html>Бдсм порно знакомства</a>
<a href=http://www.bar.masterinstant.info/besplatnie-seks-znakomstva-v-minske.html>Бесплатные секс знакомства в минске</a>
<a href=http://www.rlyaz.aptekaon.in/ctg-8-3.html>График работы метрополитена москвы</a>
<a href=http://www.gmyh.aptekaon.in/ctg-4-5.html>Знакомства без регистрации сландо</a>
<a href=http://www.bahmach.masterinstant.info/znakomstva-v-kirove-kaluzhskoy-oblasti.html>Знакомства в кирове калужской области</a>
<a href=http://www.lnuxv.aptekaon.in/ctg-1-3.html>Организация перевозок вакансии</a>
<a href=http://www.lyvpg.aptekaon.in/ctg-2-3.html>Работа в финляндии зарплата</a>
<a href=http://www.vwvka.aptekaon.in/zamestitel-kommercheskogo-direktora-vakansii.html>Заместитель коммерческого директора вакансии</a>
<a href=http://www.golajapristan.nxfree.com/seks-znakomstva-korenovsk.html>Секс знакомства кореновск</a>
<a href=http://www.iiawg.aptekaon.in/k-rabotam-na-visote-otnosyatsya.html>К работам на высоте относятся</a>
<a href=http://www.sapg.aptekaon.in/znakomstvo-s-fakerami-2010-film.html>Знакомство с факерами 2010 фильм</a>
<a href=http://www.divuh.aptekaon.in/vakansii-pomoshnik-rukovoditelya-spb.html>Вакансии помощник руководителя спб</a>
<a href=http://www.ufqzq.aptekaon.in/megafon-cherepovec-vakansii.html>Мегафон череповец вакансии</a>
<a href=http://www.xoeq.aptekaon.in/ctg-5-3.html>Служба знакомств сумы</a>
<a href=http://www.belajacerkov.byshare.net/seks-znakomstva-uralsk-kazahstan.html>Секс знакомства уральск казахстан</a>
<a href=http://www.pnljf.aptekaon.in/internet-magazin-vakansii-spb.html>Интернет магазин вакансии спб</a>
<a href=http://www.spyir.aptekaon.in/oficialniy-sayt-vtb-24-vakansii.html>Официальный сайт втб 24 вакансии</a>
<a href=http://www.wnc.aptekaon.in/veb-ruletka-onlayn-znakomstva.html>Веб рулетка онлайн знакомства</a>
<a href=http://www.pkqf.aptekaon.in/znakomstva-v-gorode-oktyabrskiy.html>Знакомства в городе октябрьский</a>
<a href=http://www.behun.aptekaon.in/rabota-v-sterlitamake-rezyme.html>Работа в стерлитамаке резюме</a>
<a href=http://www.jska.aptekaon.in/znakomstva-lesnoy-sverdlovskaya-oblast.html>Знакомства лесной свердловская область</a>
<a href=http://www.brjanka.goclickhost.com/klub-znakomstv-v-kazani.html>Клуб знакомств в казани</a>
<a href=http://www.qgq.aptekaon.in/love-tochka-net-znakomstva.html>Love tochka net знакомства</a>
<a href=http://www.borispol.goclickhost.com/znakomstva-v-samare-neolove.html>Знакомства в самаре neolove</a>
<a href=http://www.rmoco.aptekaon.in/vakansii-buhgalter-noviy-urengoy.html>Вакансии бухгалтер новый уренгой</a>
<a href=http://www.uwxja.aptekaon.in/rabota-chistiy-dom.html>Работа чистый дом</a>
<a href=http://www.sqedw.aptekaon.in/policiya-vakansii-penza.html>Полиция вакансии пенза</a>
<a href=http://www.eixt.aptekaon.in/znakomstva-g-sankt-peterburg.html>Знакомства г санкт петербург</a>
<a href=http://www.fmbwd.aptekaon.in/vakansii-operator-sklada-moskva.html>Вакансии оператор склада москва</a>
<a href=http://www.hce.aptekaon.in/znakomstva-novgorod-severskiy.html>Знакомства новгород северский</a>
<a href=http://www.dolinskaja.vivawebhost.net/zakritie-znakomstva-seks.html>Закрытые знакомства секс</a>
<a href=http://www.zbarazh.kedija.com/populyarnie-sayti-znakomstv-v-tule.html>Популярные сайты знакомств в туле</a>
<a href=http://www.lmlk.aptekaon.in/znakomstva-v-gorode-noyabrske.html>Знакомства в городе ноябрьске</a>
<a href=http://www.ebrh.aptekaon.in/znakomstva-lybov-otnosheniya.html>Знакомства любовь отношения</a>
<a href=http://www.gqmf.aptekaon.in/ctg-7-5.html>Роберт фрост знакомство с ночью</a>
<a href=http://www.yge.aptekaon.in/blizkie-lydi-ryadom-znakomstva.html>Близкие люди рядом знакомства</a>
<a href=http://www.ymfmm.aptekaon.in/injener-lesnogo-hozyaystva-vakansii-moskva.html>Инженер лесного хозяйства вакансии москва</a>
<a href=http://www.lssx.aptekaon.in/seks-znakomstva-verhniy-ufaley.html>Секс знакомства верхний уфалей</a>
<a href=http://www.arrmu.aptekaon.in/vakansii-ekolog-spb.html>Вакансии эколог спб</a>
<a href=http://www.iotzu.aptekaon.in/metodi-gruppovoy-socialnoy-raboti.html>Методы групповой социальной работы</a>
<a href=http://www.pmq.aptekaon.in/emo-sayt-znakomstv.html>Эмо сайт знакомств</a>
<a href=http://www.jlkyr.aptekaon.in/skachat-samouchitel-raboti-v-fotoshope.html>Скачать самоучитель работы в фотошопе</a>
<a href=http://www.obb.aptekaon.in/ctg-3-7.html>Знакомства для сэкса ижевск</a>
<a href=http://www.aptz.aptekaon.in/intim-znakomstva-gorod-surgut.html>Интим знакомства город сургут</a>
<a href=http://www.ncyh.aptekaon.in/badoo-znakomstva-po-ukraine.html>Badoo знакомства по украине</a>
<a href=http://www.udtlf.aptekaon.in/ctg-1-1.html>Почта россии пенза режим работы</a>
<a href=http://www.ajljm.aptekaon.in/operator-kotelnoy-vakansii-ufa.html>Оператор котельной вакансии уфа</a>
<a href=http://www.wriit.aptekaon.in/super-job-rabota.html>Супер job работа</a>
<a href=http://www.aue.aptekaon.in/kansk-znakomstva-intim.html>Канск знакомства интим</a>
<a href=http://www.nnh.aptekaon.in/ctg-6-6.html>Сайт знакомств с иностранцами форум</a>
<a href=http://www.dvwdo.aptekaon.in/rabota-v-dnepropetrovske-raznorabochiy.html>Работа в днепропетровске разнорабочий</a>
<a href=http://www.szjm.aptekaon.in/get-wap-ru-znakomstva.html>Get wap ru знакомства</a>
<a href=http://www.kelx.aptekaon.in/seks-znakomstva-v-maykope.html>Секс знакомства в майкопе</a>
<a href=http://www.andrushjovka.free4webhost.com/sayt-seks-znakomstv-kazan.html>Сайт секс знакомств казань</a>
<a href=http://www.spyir.aptekaon.in/otdelochnie-raboti-v-astrahani.html>Отделочные работы в астрахани</a>
<a href=http://www.aywbr.aptekaon.in/rabota-v-arhangelske-vakansii-buhgaltera.html>Работа в архангельске вакансии бухгалтера</a>
<a href=http://www.gorohov.teapotcosy.com/znakomstva-bez-registratsii-besplatno-minsk.html>Знакомства без регистрации бесплатно минск</a>
<a href=http://www.qscg.aptekaon.in/intim-znakomstva-eysk.html>Интим знакомства ейск</a>
<a href=http://www.vwjp.aptekaon.in/znakomstva-v-barnaule-s-devushkoy.html>Знакомства в барнауле с девушкой</a>
<a href=http://www.ananev.free4webhost.com/sayt-znakomstv-g-kemerovo.html>Сайт знакомств г кемерово</a>
<a href=http://www.arrmu.aptekaon.in/otel-marriott-vakansii.html>Отель марриотт вакансии</a>
<a href=http://www.dmm.aptekaon.in/znakomstva-v-gorode-irkutsk.html>Знакомства в городе иркутск</a>
<a href=http://www.ydzh.aptekaon.in/video-znakomstva-dlya-vzroslih.html>Видео знакомства для взрослых</a>
<a href=http://www.irj.aptekaon.in/seks-znakomstva-g-nahodka.html>Секс знакомства г находка</a>
<a href=http://www.bobrinec.gettingstart.com/intimnie-znakomstva-kursk.html>Интимные знакомства курск</a>
<a href=http://www.naittyswine.free4webhost.com/znakomstva-kiev-onlayn.html>Знакомства киев онлайн</a>
<a href=http://www.dimitrov.d-rocket.us/mail-ru-znakomstva-mamba.html>Mail ru знакомства мамба</a>
<a href=http://www.bogng.aptekaon.in/ctg-1-4.html>Издательство просвещение вакансии</a>
<a href=http://www.barvenkovo.masterinstant.info/znakomstva-v-siktivkare-ola-42.html>Знакомства в сыктывкаре ola 42</a>
<a href=http://www.doneck.vivawebhost.net/znakomstva-mamba-siktivkar.html>Знакомства мамба сыктывкар</a>
<a href=http://www.ojruu.aptekaon.in/aeroflot-vakansii-spb.html>Аэрофлот вакансии спб</a>
<a href=http://www.ufvqz.aptekaon.in/dominikanskaya-respublika-vakansii.html>Доминиканская республика вакансии</a>
<a href=http://www.moab.aptekaon.in/znakomstva-dlya-seksa-beboo-ru.html>Знакомства для секса beboo ru</a>
<a href=http://www.emporymeate.goclickhost.com/seks-znakomstva-gorki.html>Секс знакомства горки</a>
<a href=http://www.dimitrov.d-rocket.us/seks-znakomstva-rossosh.html>Секс знакомства россошь</a>
<a href=http://www.mere.aptekaon.in/sms-slujbi-znakomstv.html>Смс службы знакомств</a>
<a href=http://www.azjn.aptekaon.in/znakomstva-radi-seksa-besplatno.html>Знакомства ради секса бесплатно</a>
<a href=http://www.cuke.aptekaon.in/sayt-znakomstv-11-13-let.html>Сайт знакомств 11 13 лет</a>
<a href=http://www.gorodo.teapotcosy.com/porno-znakomstva-po-veb-kamere.html>Порно знакомства по веб камере</a>
<a href=http://www.golajapristan.nxfree.com/studenti-sayt-znakomstv-v-tomske.html>Студенты сайт знакомств в томске</a>
<a href=http://www.nzaxg.aptekaon.in/etapi-raboti-nad-tekstom.html>Этапы работы над текстом</a>
<a href=http://www.mgbd.aptekaon.in/ctg-5-3.html>Месяц со дня знакомства</a>
<a href=http://www.utnj.aptekaon.in/znakomstva-cherez-odnoklassniki.html>Знакомства через одноклассники</a>
<a href=http://www.borzna.givehosting.com/seks-znakomstva-s-transeksualami.html>Секс знакомства с трансексуалами</a>
<a href=http://www.moab.aptekaon.in/sayt-seks-znakomstv-dlya-podrostkov.html>Сайт секс знакомств для подростков</a>
<a href=http://www.cuke.aptekaon.in/znakomstva-v-krasnodare-mamba.html>Знакомства в краснодаре мамба</a>
<a href=http://www.lssx.aptekaon.in/get-wap-ru-znakomstva.html>Get wap ru знакомства</a>
<a href=http://www.vizhnica.addmyads.com/provedenie-vechera-znakomstv.html>Проведение вечера знакомств</a>
<a href=http://www.exjb.aptekaon.in/ctg-8-4.html>Сэкс знакомства челябинск</a>
<a href=http://www.refyd.aptekaon.in/vakansii-tambov-uchitel.html>Вакансии тамбов учитель</a>
<a href=http://www.bjinr.aptekaon.in/ctg-7-4.html>Вакансии в торговых компаниях москвы</a>
<a href=http://www.ilvjv.aptekaon.in/rabota-v-kolpino-administrator.html>Работа в колпино администратор</a>
<a href=http://www.dmm.aptekaon.in/znakomstva-v-samare-neolove.html>Знакомства в самаре neolove</a>
<a href=http://www.voay.aptekaon.in/mail-znakomstva-ru.html>Маил знакомства ру</a>
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: papata1962
Категория: Политика
Прочетен: 327031
Постинги: 132
Коментари: 311
Гласове: 131
Архив
Календар
«  Май, 2018  
ПВСЧПСН
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031