Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
21.09.2008 21:59 - Се што е убаво кусо трае.
Автор: papata1962 Категория: Политика   
Прочетен: 991 Коментари: 1 Гласове:
0

Последна промяна: 22.09.2008 19:40


image

Најпрво поранешниот лидер на СДСМ Владо Бучковски се обиде да се го амортизира влијанието на „господинот Црвенковски“ во СДСМ. Потоа и „наследничката на Бучковски“, екс-лидерката на СДСМ, г-ѓа Шекеринска на свој начин се извини за лошо смислените и водените политики на СДСМ. Сега и новоизбраниот прв в.д. претседател на СДСМ се извини за сите лоши политики на СДСМ и тоа токму во момент кога последната анкета покажува раст на рејтингот на г-нот Бранко Црвенковски.

image

Домашниот есап и тој на пазарот не се поклопуваат. По се изгледа вршителот на должноста претседател на СДСМ најкратко ќе се радува на лидерската позиција.

image

imageГласувай:
0
0Следващ постинг
Предишен постинг

1. анонимен - Б.Ц. - господарот на кулклите
23.09.2008 12:49
Б.Ц. води постојана војна против секој кој има амбиции да биде лидер на СДСМ. Б.Ц. е расипан политичар, макејавелист во лошата смисла на думата. Тој кога би бил вожд у тоталитарно општество би бил погрозен чак и од Лени, Сталин и Хитлер.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: papata1962
Категория: Политика
Прочетен: 360161
Постинги: 132
Коментари: 311
Гласове: 131
Архив
Календар
«  Април, 2020  
ПВСЧПСН
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930