Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
12.12.2008 23:20 - Ќе се кандидатира ли „Б.Ц.“ пак?
Автор: papata1962 Категория: Политика   
Прочетен: 1080 Коментари: 0 Гласове:
0
Викендов три македонски неделници се занимаваат со прашањето кој е биде следниот Претседател на Република Македонија?

image

image
image

Во контекст на тоа, се наметнува прашањето: дали „господинот Црвенковски“ ќе се кандидатира на следните избори за Претседател на Република Македонија? Прогнозирам дека одговорот зависи од тоа кој ќе му биде најсериозниот ривал. Ако Сеѓан Ќерим биде кандидатиран од владеачкаа коалиција, „г-нот Црвенковски“ нема да се кандидатира (патем, се говори дека Срѓан Ќерим е кум на г-ца Радмила Шекеринска Јанковска). Но, ако на изборната трка се натпреварува со брат Љубе, а особено со вицепремиерот Зоран Ставревски, убеден сум дека  „г-нот Црвенковски“ нема да му одолее на предизвикот.


Тагове:   кандидатира,


Гласувай:
0
0Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: papata1962
Категория: Политика
Прочетен: 365302
Постинги: 132
Коментари: 311
Гласове: 131
Архив
Календар
«  Август, 2020  
ПВСЧПСН
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31