Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
10.01.2009 13:09 - Јанка низ гора врвеше
Автор: papata1962 Категория: Политика   
Прочетен: 999 Коментари: 0 Гласове:
0

Последна промяна: 10.01.2009 13:13


За слободата на говорот.Јанка низ гора врвеше

и на гората думаше:

горо ле, горо зелена,

мина ли горо низ тебе

млад Гоце Делчев војвода?


Гората трае, не збори

на Јанка не одговора.

Кога би гора зборела

не би ја секла секира

нит би ја стада газеле.Тагове:   гора,


Гласувай:
0
0Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: papata1962
Категория: Политика
Прочетен: 307355
Постинги: 132
Коментари: 311
Гласове: 131
Архив
Календар
«  Май, 2017  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031