Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
02.07.2008 15:48 - Делегација на МАНУ, Ханзи и Калаши веднаш во ООН и НАТО!
Автор: papata1962 Категория: Политика   
Прочетен: 4001 Коментари: 0 Гласове:
0

Последна промяна: 02.07.2008 15:51


Според точката II – 9. во последниот предлог на Метју Нимиц „првата страна“ (Грција ) ја прифаќа МАНУ (Македонската академија на науките и уметността) како неспорна наша национална институција. Бидејки според последната сугестија на Нимиц не треба да го отфрламе „прговарачкиот процес “, а Грција настојува проблемот да го префлри во ООН, во духот на добрососедските односи и пријателство предлагам:

image

Делагација од МАНУ на чело со Академик Томе Бошевски и проф. Аристотел Тентов од Електротехничкиот факултет - македонские научници кои тврдад дека го го дешифрирале текстот на египетски камен во местото Розета, т.е. дека ние веќе комуницираме со античките Македонци , - веднаш да заминат во ООН и на белосветските учени да им го докажат своето научно откриетие.

image

image

image

После овој неспорен успех на македонистичката наука, пак делагација од МАНУ, но овој пат со припадници и на нашите мили сонародници од Пакистан, на чело со Ѓорѓија Џорџ Атансаов и г-нот Ралев, да заминат во ООН, каде Александар Донски и Марина Дојчиновска на сите белосвтески фактори ќе им објаснат дека Ханзите и Калашите се жив доказ дека ние сме потомци на Александар Трети, ем Велики, ем Македонски.

image

Со делагациите составени од членови на МАНУ, на Ханзите и Калашите, и на други македонски истражувачи, предлагам да појде и една делегација од СДСМ на чело со Киро Глигоров, со која на белосветските фаци во ООН ќе им објасне дека во 1993 г. се согласил на референцата FYROM затоа што сеуште не знаел за Ханзите, за Калашите и за кокошките во Република Македонија кои несат јајца со шенаесето крако сонце.

Неспорена историска вистина е дека нашиот Александар ем Велики ем Македонски во градот Суза (денешен Авганистан) оженил 10.000 свои војници (секако претежно антички Македонци) за моми од тамошното домородно население. Приуството на Б.Ц. е нужно да докажеме дека дел од тие војнци на нашиот најголем национален јунак кои стапиле во мешани бракови се вратиле во нашата ни мила античка Македонија и од колено на колено го пренсесувале македонското ни има старо 2.500 години.

image

За нужноста од присуството на г-ѓа Шекеинска во делагцијата која ќе ја предводи Киро Глигоров, ми се чини излишно е да говорам. Погледнете ги Калашките моми, слики прилики на наша Рада!

image

image

image

image

image

image

Разбира се, погоре предложениете делагации со себе ќе треба да си понесат по една- две касетки кокошкини јајца со шеснаестокракто сонце, како дополнителен неспорен аргумент дека ние сме наследниците на античките Македонци, во случај државните претставители од сите белосветски држави во ООН да не се согласат со изнесните сознанија на македонските научници и истражувачи, овие докази можат да им ги треснат од главата.

Линкови за Калашите:

1. Слики

2. Видео едно, видео друго

3. Калашкиот народТагове:   НАТО,   ООН,   МАНУ,   Калаши,


Гласувай:
0
0Следващ постинг
Предишен постинг

Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: papata1962
Категория: Политика
Прочетен: 377844
Постинги: 132
Коментари: 311
Гласове: 131
Архив
Календар
«  Май, 2021  
ПВСЧПСН
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31