Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Профил на papata1962
Име:
Александар Илиев

Възраст:
67

Пол:
мъж

Град:
Петрич

Статистика
Популярни постинги:
0

Постинги този месец:
0

Гласове този месец:
0

Коментари този месец:
0

Любими блогове:
0

Блогъри добавили в любими:
1

Блог вълни:
0
Последни постинги

Ѓорче Петров е убиен на 28.06.1921 г. во Софија.

Тој не е сонавател на БМОРК (ТМОРО).

Ѓорче не создава месни комитети на Организацијата во сите тие места кои се наведени (подробно да се пишува тука е излишно).

Кога  БМОРК станува ТМОРО, т.е. дали вториот Устав на Организацијата е усвоен во 1896 или 1902 година? Одговорот на поставеното прашање сеуште е спор меѓу макеоднистичката и бугарската наука (првите тврдат дека тоа станало во 1896 г., а вторите во 1902 г.)

Ѓорче не учествува во создавњето на ВМРО(Обединета), таа организација е создадена во 1925 г.
Категория: Политика
Прочетен: 2944 Коментари: 2 Гласове: 0
01.02.2009 18:57 - Vote Фрчковски!
Vote Фрчковски!

повече - натисни тук
Категория: Политика
Прочетен: 1458 Коментари: 0 Гласове: 0
01.02.2009 18:54 - Лај Фрчко, лај!
Лај Фрчко, лај!

повече - натисни тук
Категория: Политика
Прочетен: 2645 Коментари: 0 Гласове: 0
ГЛАСОВИТЕ ОД СЕЛАНИТЕ 102% ОДАТ КАЈ ФРЧКОВСКИ

повече-натисни тук
Категория: Политика
Прочетен: 1397 Коментари: 0 Гласове: 0

Фрчко vs Дора Бакојанис

повече - натисни тук
Категория: Политика
Прочетен: 1452 Коментари: 0 Гласове: 0
Търсене

За този блог
Автор: papata1962
Категория: Политика
Прочетен: 424350
Постинги: 132
Коментари: 311
Гласове: 131
Архив
Календар
«  Декември, 2023  
ПВСЧПСН
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031