Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
01.07.2008 18:50 - Местенка?
Автор: papata1962 Категория: Политика   
Прочетен: 693 Коментари: 0 Гласове:
0Летни партиски игри – Местенка?

Сега има моногу „ако“ за да се одговори на поственото прашање. Ако има местенка, нема да ме зачуди ако на крајот излезе дека таа не била против Бучковски, туку ЗА Бучковски, односно дека „местачите“ сметат дека Бучковски со „новите докази“ изнесени на 17- јули (Вечер) и 3-ти август о.г. (Кананл 5) од обвинет ќе се просалви како во обвинител.

image

Основан ли е сомнежот на Вечер дека од МО „изчезнала“ документација: „ за да се скријат трагите од јавните набавки на Бучковски “? Можеби истата „исчезнала“ за да се направи жртва, т.е. „херој Бучковски“?

image

Но, Бучковите „нови докази“ по се изгледа не кореспондираат со тоа што можевме да го разбереме за обвинението против него во: Вечер, Вест, Време, или некој друг медиум.

Може ли македонската јавност да ја добие на увид целосната содржина на обвинението против Бучковски?

image

image

image

image

Ако имаше местенка, тогаш кој е авторот (или авторите), кој е режисерот, кој се актерите? Одговорот на поставените прашања можеби лежи во тоа кој најмногу полза извлече од оваа непотребно кренета врева.

Најмногу добија Бучковски и Брат Љубе, за чие ослободување се создава надеж дека истото ќе се случи.

image

Сега за сега најмногу изгубија Груевски и Шекеринска, но игранката сеуште не завршена.

Дали сценаристот и режисерот на „драмата со Бучковски“ е Љубчо Георгиевски, од една стана да „возврати“ за скандалот со неговата средба со Црвенковски?

Да си припомнеме на радостта на г-нот Љубчо Георгивски кога г-нот Бучковски стана премиер, да си припомниме дека повеќето од „приврзаниците“ на Брат Љубе своевремено го обвинуваа г-но Груевски дека не водел сметка за Брат Љубе.

И, најсетене можна ли е коалиција Бучковски - Брат Љубе?


Тагове:   Местенка,


Гласувай:
0
0Следващ постинг
Предишен постинг

Няма коментари
Търсене

За този блог
Автор: papata1962
Категория: Политика
Прочетен: 316940
Постинги: 132
Коментари: 311
Гласове: 131
Архив
Календар
«  Ноември, 2017  
ПВСЧПСН
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930