Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Няма описание.
Автор: papata1962 Категория: Политика
Прочетен: 365306 Постинги: 132 Коментари: 311
Постинги в блога от 12.12.2008 г.

Викендов три македонски неделници се занимаваат со прашањето кој е биде следниот Претседател на Република Македонија?

image

image
image

Во контекст на тоа, се наметнува прашањето: дали „господинот Црвенковски“ ќе се кандидатира на следните избори за Претседател на Република Македонија? Прогнозирам дека одговорот зависи од тоа кој ќе му биде најсериозниот ривал. Ако Сеѓан Ќерим биде кандидатиран од владеачкаа коалиција, „г-нот Црвенковски“ нема да се кандидатира (патем, се говори дека Срѓан Ќерим е кум на г-ца Радмила Шекеринска Јанковска). Но, ако на изборната трка се натпреварува со брат Љубе, а особено со вицепремиерот Зоран Ставревски, убеден сум дека  „г-нот Црвенковски“ нема да му одолее на предизвикот.
Категория: Политика
Прочетен: 1081 Коментари: 0 Гласове: 0
Търсене

За този блог
Автор: papata1962
Категория: Политика
Прочетен: 365306
Постинги: 132
Коментари: 311
Гласове: 131
Архив
Календар
«  Декември, 2008  >>
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031