Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Няма описание.
Автор: papata1962 Категория: Политика
Прочетен: 360162 Постинги: 132 Коментари: 311
Постинги в блога от 16.09.2008 г.

Некои кажуваат дека човеците кога се прават карневали се преправаат во тоа што би сакале да бидат на јаве. Незнам дали тоа тврдење е научно докажано. Ако е, во тој контекст значајно е што на календарот издаден од Општина Струмица за 2008 година го имаме сегашниот градоначалник на Струмица г-нот Зоран Заев преправен во пират (криминалец). Случајно или не, како што струмичкиот и прилепскиот карневал се одржуваат околу Прочка, летото г-нот Зоран Заев беше амнестиран од Претседателот на РМ г-н Бранко Црвенковски, откако претходно беше арестуван под сомнение дека учествувал во криминална зделака вредна околу 8.000.000 (осум милјони) евра.

Со целосно уважение на сфаќањето дека никој не е виновен додека не е осуден, се наметнува прашањето зошто г-нот Црвенковски не го амнестира и г-нот Владо Бучковски (поранешен премиер на РМ и лидер на СДСМ), кој исто така тврди дека против него се води судска истрага од политички причини. Љубопитството кон одговорот на поставеното прашање го поттикнува и фактот што г-нот Бучковски беше шеф на изборниот штаб на претседателските избори кога г-нот Црвенковски беше избран за Претседател на РМ. Зарем е возможно г-нот Црвенковски да се сомнева дека г-нот Бучковски направил кримаинална зделка додека министерувал како министер за одбрана?

image
image

image

image

image

image

image

Категория: Политика
Прочетен: 833 Коментари: 0 Гласове: 0
Последна промяна: 17.09.2008 01:11
Търсене

За този блог
Автор: papata1962
Категория: Политика
Прочетен: 360162
Постинги: 132
Коментари: 311
Гласове: 131
Архив
Календар
«  Септември, 2008  >>
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930